chyalyssa22 chyalyssa22
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada


Tom is shopping for school supplies at CVS. The cost of 3 markers and 2 pencils came
out to be $1.80. When Angie went shopping at the same CVS, her cost of 4 markers and
6 pencils was $2.90. Determine the cost of 1 marker and 1 pencil.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What’s a Set theory review
Select the correct adjective form for the following sentence. Be careful; Kara is at her ____ when she's under pressure. cruel crueler cruelest
The infrared thermometer was an invention that was made possible by _____. a Canadian physician research related to space travel collaboration between doctors a
Colleen says she is thinking of a 4 digit number in which all the digits are the same. the value of the digit in the hundreds place is 200. Describe the relatio
Need help please!!!! (Geometry)
How can you describe a relationship given a graph ? (Will mark brainliest)
when historians talk about the past they are referring to events that
2/3 × what is less then 2/3?
3x-1=11 solve for the variable
how would i get the awnser