nataudleung5405 nataudleung5405
  • 25-11-2022
  • Business
contestada

Daley went to the grocery store to buy berries. blueberries cost $1.50 per pound and strawberries cost $2.25 per pound. daley spent $10.50 on fruit. write an equation in standard form, where b is the number of pounds of blueberries and s is the number of pounds of strawberries. 1.5 2.25 = $10.50

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What's the answer to log1/3 27 = ?
Can someone help me with this page?
How do you enlarged a shape by 300 percent?
3m(2m+9)=0 what is the factor of m
As viewed from a cliff 340 feet above sea level, a ship is 450 feet from the shore. What is the angle of depression from the cliff to the ship on the water belo
In 1904, the Supreme Court ruled that which of the following was a “combination in restraint of trade”? (A) Sherman Antitrust Act (B) AFL (C) Grange Movement (D
Michael made a baby quilt that was 3 feet wide. Its Perimeter was 16 feet what was its Area.  Show me the steps.  Thanks
Factorise: -1x^2y^2+x^4-2y^4
how do we know that the people of Mohenjo-Daro created a highly organized civilization?
Help please 1. Summarize two harmful effects of acid rain 2. Predicting outcome how will the depletion of the ozone layer affect human health 3. Describe the gr