syvxno syvxno
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mia buys 4 pens and 5 rubbers for £5.75.

Elise buys 1 pen and 4 rubbers for £3.5.

Work out the cost of one pen and one rubber.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Anyone know the answer
what territories in the americas did spain control
What vulnerabilities and challenges did more complex civilizations face?
Erica babysits for 4 1/2 hours and is paid $27. How much does she make per hour?
Simone told you that she placed a point on the number line that had an absolute value of 15. At what two numbers could she have graphed her point
Need the answer ASAP worth 20 points need the right answer
good skin requires less sugar consumption
Plz Help Me What is the wavelength of waves that have a frequency of 2.20 x 10−4 Hz? A.) 7.30 x 10−13 m B.) 6.60 x 104 m C.) 5.50 x 108 m D.) 1.36 x 1012 m
government laws that everyone should follow
Need help with these problems