misokitty64 misokitty64
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

Nick paid $2.75 for a gallon of milk. Find the cost per quart of milk at this rate.

a. $0.55
b. $0.70
c. $0.93
d. $1.40

Respuesta :

Otras preguntas

For what value of x is the rational expression below undefined?(3x-12)/(9-x)
a student says that VW and VZ are opposite rays because they have the same endpoint. describe the error.
what does Eckles find on his boot at the end of the story a sound of thunder
what is dynasty antonym
Mrs.Kennedy is buying pencils for each 315 students at Hamilton Elementary.The pencils are sold in boxes of ten.How can she use rounding to decide how many penc
What are two equivalent fractions for 9/15
For what value of x is the rational expression below undefined?(3x-12)/(9-x)
When the Moon moves between the Sun and Earth and casts a shadow on Earth's surface, there is a(n) a. lunar eclipse. b. full Moon. c. new Moon. d. solar eclips
what is the idiom of to start something
when I triple my number and add five i get 26. what is my number?