jmasa2001
jmasa2001 jmasa2001
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

Evergreen Landscaping bought 7 tons of topsoil, 6 tons of mulch, and 3 tons of pea gravel for $3270. The next week the firm bought 5 tons of topsoil, 5 tons of mulch, and 5 tons of pea gravel for $3015. Pea gravel costs $28 less per ton than topsoil. Find the cost per ton for each item.​

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Which coat has the lowest sale price? A. a $62 coat at 15% off B. a $68 coat at 25% off C. a $74 coat at 30% off D. a $58 coat at 10% off
A ball is thrown upwards and it’s height h m,at time t s,is given by h=7t-4.9t2.How long does the ball spend more than 1.5m above ground?
** ANSWER ASAP **am i correct?
can someone give me an example on how to do number 18. thank you !
Which set of ordered pairs represent functions from A to B? Explain. A = {a, b, c} and B = {0, 1, 2, 3} a. {(a, 1), (c, 2), (c, 3), (b, 3)} b. {(a, 1), (b, 2),
how did otzi die and become a mummy​
What are the elements of a story writing?
What color receptacle to use when plugging up office equipment
What could you say if you did not believe all perspectives were being heard in a group discussion? "Let's try thinking about it another way." * "Everyone's sayi
A story that ends with the saying; smartphones have really ruined our lives