nini209 nini209
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

A pack of paper costs $1.75, including tax. Mr. Valentino wants to purchase packs of paper for his class and has a $25 budget. Write and solve an inequality to solve for the number of packs of paper Mr. Valentino can purchase, and describe the graph of the solution.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

which project came first: Gemini, Space Shuttle, Mercury, Apollo?
whats is an equivalent expression to the picture below.
How can pioneer species decrease
Which statement best describes the formation of an intrusive igneous rock? Here are the choices: A.Magma solidifies slowly, resulting in a coarse-grained textur
why do we need to know how to use a computer
How do you turn fractions into decemals
Which statement best describes the formation of an intrusive igneous rock? Here are the choices: A.Magma solidifies slowly, resulting in a coarse-grained textur
What two numbers multiply together and equal 16 and add together and equal -2?
A room is 45 m x 15 m. What is the least number of rectangle tiles required to pave the floor of the room, if each tile is 50 cm x 1m?
What European island nation is located at 20 degrees W and 63 degrees N?