leahthediva2
leahthediva2 leahthediva2
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 10-visit movie pass costs $79.50. What is the unit rate for each visit

Respuesta :

Otras preguntas

what is the heritage for most Italians
which is bigger 0.96 or 19/20
How do you turn a ratio into a fraction? and also into a decimal and percent? For example... 28:50.
Fill in the missing parts of the 100 chart
Heather must choose a number between 55 and 101 that is a multiple of 3, 5, and 9.
a company that manufactures cars for freight trains manufactured 226 cars in the month of august, out of which 190 were boxcars. what fraction of the cars manuf
Adam has 1/2 quart of milk. If he pours the same amount if milk into 3 glasses. How many quart(s) of milk will each glass have?
Which of the following sentences contains a dependent clause? 1. My mother, who never wastes anything, rinsed and saved the take out boxes. 2. We were running l
what is a survey question with the following information: in one school there are 6 sets of twins 2 sets of triplets and one set of quadruplets
Subtract. 5 yd 12 in - 2 yd 22 in Equals? Please help!