Jadebattle
Jadebattle
21-04-2021
Mathematics
contestada
ASAP‼️ DUE TONIGHT❕‼️
Respuesta :
avruddula0
avruddula0
21-04-2021
Answer:
99.95 yd
Step-by-step explanation:
Used the formulas
C=2πr
d=2r
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
Which expression is equivalent the one seen in the image
(APUSH) When was Henry Clay’s proposal rejected and what was the aftermath?
Why does the human body have an appendix if the appendage has no known function?
Discuss how each mutation might affect the organism—would it be helpful, harmful, or have no effect on the organism’s ability to survive in the current environm
Ellie purchased a laptop for $1,400, but she still owes $600 which she borrowed to purchase the laptop. What is her equity in the case of the laptop? Which of t
A car sales associate receives a monthly salary of $1,700 a month plus $140 for every car he sells. How many cars must he sell to earn at least $4,500?
An ice cream cone with a 2cm radius has a volume of 75.36 cubic cm how tall is the ice cream cone
Se ha realizado una encuesta a 140 personas en un mercado sobre el ingrediente principal de su plato preferido, el 47 coma 86% prefieren la carne; el 21 coma 43
An amoeba has 3.5 × 10^16 protons and a net charge of 1.1 pC.1) How many fewer electrons are there than protons? 2) If you paired them up, what fraction of the
8. (6.6) Lizzy is buying oranges and pineapples for an evemt. Oranges cost $3 per pound and pineapples cost $4 per pound. Lizzy needs to buy at least 16lbs of f