kikisnuggles kikisnuggles
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jaxson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of oranges for $2.91
and a 24-pack of juice bottles. The total cost before tax was $39.39. Write and solve
an equation which can be used to determine x, how much each bottle of juice costs?

Relax

Respuesta :

peachesssfreaky
peachesssfreaky peachesssfreaky
  • 25-02-2021

Answer:

1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

There is no vegetation present within the alpine biome. true or false
list two continents whose edges are not all on plate boundaries?
Some entrepreneurs are people who both organize productive resources and produce goods and services, true or false?
Which is included in a lysogenic cycle?
who was in charge of the field slaves
What types of storage can be used to access your data on another computer
How did the Ku Klux Klan gain popularity in the North in the 1910s and 1920s?
is there another planet that is stable for life
when you sit indoors near a window on a sunny day your skin gets warm how does this happen? F. The Suns energy reaches your skin as radiation. G. Heat from the
A group of mosquitoes which carry malarial parasitic