mateotierney
mateotierney mateotierney
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Peanuts cost $6.40 per pound. How much will 8 pounds cost?

Relax

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

51.2 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 6.40 by 8

Answer Link

Otras preguntas

what does " non div" mean in music class
the number of students is divided by 18 and the quotient is 1/6. Write and solve and equation for the number of students, where s represents the number of stude
Guadalupe wants to buy new goggles that cost $31.50. She has $4.50 and plans to save $2.25 each week. How many weeks will it take her to save the money?
Agriculture developed between 9000 and 1000 BCE as a result of which of the following factors A. The climate change that resulted from the end of the last ice a
HELP PLEASE I BEG YOU I'M REALLY STUCK WITH THIS ASSIGNMENT I HAVE THIS ASSIGNMENT A LONG TIME AGO BECAUSE I CAN'T DO IT I DON'T UNDERSTAND IT PLEASE HELP ME!!!
A reference list is another name for a(n):
Describe three human activities that threaten aquatic habitats?
choose three numbers from 1 to 6. Write the numbers in an addition sentence. Show two ways to find the sum.
write a decimal that is 1\10 of 3.0
Within each Biome how can the environment be organized into levels from complex to simple