mmikey912 mmikey912
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Michelle bought five packs of crayons for 13.75. what is the cost of a pack ,in dollars, if all the packs cost the same​

Relax

Respuesta :

langsean1211
langsean1211 langsean1211
  • 22-01-2021

Answer:

2.75

Step-by-step explanation:

Divide 13.75 by five.

Answer Link

Otras preguntas

will the following quotient be positive or negative 32/8
Examples of primary sources would include _____. letters commentaries artifacts fictional literature
Which of the following is a type of nationalism? geographic nationalism linguistic nationalism religious nationalism matriarchal nationalism
Ring the number that is 10 more than 36
What are the coordinates for the outlier in the data? ( , )   x 3 4 3 4 6 8 5 7 2 y 1 8 3 7 28 7 6 3 9
a hot air ballon descended 99.6 meters in 21 seconds what was the balloons average rate of descent in metters per second
Which statement best describes the dermis? A. connective tissue that connects muscles to bones to allow movement B. layer of skin containing blood vessels, glan
Define accountability.
Marcie bought a 50 foot roll of packing tape she used two 8 5/6 foot lengths how much tape is left on the roll
Le prefixe de respectueuse