shivanisundar1212 shivanisundar1212
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

At H-E-B, Altuve's cereal is $4.56 for a 24-ounce box. Correa's cereal is $5.76 for a 36-ounce box. Which is the better buy and by how much?

Relax

Respuesta :

ymfurt2hib ymfurt2hib
  • 22-01-2021

Answer:5

Step-by-step explanation:

ok

Answer Link
Аноним Аноним
  • 22-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1 7 6 ​ into an improper fraction
Will give brainliest
vì sao xã hội chủ nghĩa ở Liên Xô và Đông Âu sụp đổ còn ở Việt Nam vẫn phát triển cho đến nay
The equations 2x+y=5 and y=2x-4 are Parallel Perpendicular Neither
The table shows the total distance that Myra runs over different time periods?
Write 480,000 in scientific notation.
b. A shopper has $430 to spend on a winter coat. Write and solve an inequality to find the prices p of coats that the shopper can afford. Assume that p > 175
Nitrogen enters the roots of plants in a process called
Point a is (-7, 7) and point m is at (-6, 1) Point m is the midpoint of point a and point b what are the coordinates of point b
how an animal in an ecosystem uses energy to take and give back matter to the environment in which it lives.