THECLASSCLOWN777
THECLASSCLOWN777 THECLASSCLOWN777
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Katie bought a canvas and 8 tubes of paint for $24.95. If the canvas cost $6.95, how much did each tube of paint cost

Relax

Respuesta :

iwiz
iwiz iwiz
  • 22-10-2020

Answer: $18

Step-by-step explanation:We just need to subtract $24.95 - $6.95 and we get the answer!

Answer Link

Otras preguntas

Quien es el oponente en la no vale over de Ramón marrero
Which part of persuasive speech analysis does the following passage determine A dentist explains how to brush your teeth to prevent people from getting cavities
Find ( f − 1 ) ′ ( a ) for f ( x ) = x + 1 /2 x + 3 when a = 2 /5 .
PLEASE HELPPPPP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!
whose objective were fully met-Wilson’s or the European powers?
Cuales son los desafíos químicos asociados con la gestión de residuos plásticos
The city is planning to plant a certain number of trees for every square meter of a triangle-shaped park. Compose a rectangle to find the area of the park. What
Please answer the following sanskrit question
how to solve for 2 triangle angles in one another?
Please I need urgent help. What is the volume of -14°C in Kelvin?​