alexa9337
alexa9337 alexa9337
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

so what if i had a box of 8 crayons how much would one crayon cost basically the unit rate.

Respuesta :

Otras preguntas

A toy manufacturer makes a toy truck, a toy car, and a toy boat. The production spreadsheet is:Toy Time to Produce Cost to Produce Profit for Each Truck 10 minu
5.95, 5.90, 5.85, 5.80, 5.75, 5.75, 5.75, 5.65, 5.65, 5.65, 5.55, 5.55, 5.55, 5.55, 5.55, 5.55 The men's pole vault finals' scores for the 2004 Olympic games
The equation for line r can be written as y =-1 5 x – 1 .Line s includes the point (10, 4)and is parallel to line r. What is the equation of line s?
factor the following polynomial completely. 0.3x^2-3x+7.2
Floyd is an aspiring music artist. He has a record contract that pays him a base rate of $ 2 0 0 $200dollar sign, 200 a month and an additional $ 1 2 $12dollar
someone smart please help me ??
Please help!! Justify each step in solving the equation.
PLZ HELP Johnson's remarks at Gettysburg Name one rhetorical device used and give an example What was the tone of the speaker How did the speaker create emph
What is the expression that marks an incomplete statement for the expression?
What is 1,120 divided by 35